Aký je najlepší spôsob uvoľňovania krčnej chrbtice?

 

Hľadal som ho, pretože ten najčastejší sa mi veľmi nepozdáva. Čo tým myslím? Sadnete si po masáži na masérsky stôl a masér vám zozadu premasíruje a uvoľní krčnú chrbticu.

 

Tento spôsobuvoľnenie krčnej chrbtice je najčastejší, ale podľa mňa má samozrejme okrem svojich výhod aj nevýhody. Či už zo strany masírovaného, alebo maséra.

 

Aké?

 

Nemôžete sa totiž dobre uvoľniť, pretože sedíte a logicky máte tendenciu hrbiť sa. Musíte si kontrolovať sedenie, aby ste boli vystretí a tým sa zase či chceme, alebo nie, napína aj náš krk.

O to horšie je ak ste po masáži „oťapení a uvoľnení“ a zrazu máte hneď sedieť, aby ste mali vystretý chrbát a zároveň uvoľnený krk. Nie je to tesne po masáži príjemný pocit a viem, že mnoho ľudí v tejto chvíli má tendenciu sa hrbiť a nasilu držať chrbát vystretý.

 

Pre maséra má táto poloha tiež nevýhodu. Ide proti gravitácii, hmotnosť hlavy tlačí na krčné svaly a tým sa neumožňuje dostatočné uvoľnenie... celkovo je to ťahanie za kratší koniec.

 

Čo s tým?

 

Uvoľnenie krčnej chrbtice v ľahu na chrbáte.

 

Podľa referencií klientov a výsledkov masáží je to očividne lepšia alternatíva. Klient sa lepšie uvoľní, môže ľahšie dýchať, hlava a krk sú uvoľnené tiež v prirodzenejšej polohe.

 

Čo sa ešte deje pri tejto masáži?uvoľnenie krku


Samozrejme v našom tele je všetko prepojené, preto pri tejto procedúre treba uvoľniť aj celé telo. Uvoľnia sa aj body, ktoré sú pri bolestiach hlavy najčastejšie zablokované. Tým sa uvoľní aj psychika a zároveň sa jemne vymasíruje celá hlava.

 

Na čo sa teda môžete tešiť?

 

Okrem príjemného uvoľnenia krčnej chrbtice /pri ktorej veľa ľudí aj zaspí/ uvoľníme celé telo. Chodidlá, nohy, chrbát, ruky a samozrejme krčnú aj s hlavou.

 

Bonusy.

 

Takmer vždy pri masážach /ak klient prejaví záujem/ ukážem a naučím Vás rôzne akupresúrne body, ktoré zlepšia Váš zdravotný stav, alebo majú priamy súvis s Vašim aktuálnym stavom. No a aby ste mali aj doma čo robiť, môžem Vám ukázať jednoduché cvičenia podľa tradičnej čínskej medicíny na Vašu krčnú chrbticu.

 

Pre koho je táto masáž vhodná?

 

  • Ak máte sedavé zamestnanie
  • Ak pracujete hlavou- administratívna práca, účtovníctvo, open office
  • Ak ste matka, ktorá kojí svoje dieťa
  • Ak máte akútnejšie, alebo dlhodobejšie problémy s krčnou
  • Ak máte haluxy na chodidlách
  • Ak mávate bolesti hlavy, migrény, závrate, upchatý nos
  • Ak máte problém s mobilitou v danej oblasti
  • Ak pri práci, či športe zaťažujete ramená a šiju
  • Ak ste šoférom z povolania, alebo ste doho za volantom
  • Ak potrebujete vypnúť a uvoľniť sa.

Ak ste moje masíže ešte nezažili, pozrite si referencie klientov, ktorých som masíroval.

Teším sa na Vás.

 

masáže trenčín