Mať zdravé kríže...

 

V tomto článku sa dozviete možnosť ako si v mnohom zlepšiť stav vašich krížov, odstrániť bolesti v chrbtici a prinavrátiť si potrebnú pohyblivosť. Ako si zmierniť, či odstrániť dlhodobé problémy. Ako uvoľniť kĺby a upokojiť myseľ.

 

Máte možnosť naučiť sa storočiami overené jednoduché cvičenie na ozdravenie celej krížovej oblasti.

 

Prečo cvičenie?

 

Z mojej skúsenosti maséra sa mi stále ukazuje, že pokiaľ necvičíme, jednoducho si nemôžeme v žiadnom prípade uchovávať také zdravie a telesný komfort ako by sme chceli. Účelové cvičenie ako je napríklad toto, Vám umožní ozdraviť, spriechodniť a oživiť celú oblasť krížov. Pokiaľ ho budete cvičiť pravidelne, pomôže Vám.

 

Čo Vám cvičenie prinesie?

 

  • Zlepšenie v oblasti krížov, nech už ich máte v akomkoľvek stave
  • Oživenie obličiek, podporenie ich funkcie a zahriatie celej oblasti krížov a brucha
  • Zlepšenie stavu celého chrbáta a uvoľnenie kĺbov
  • Posilnenie koncentrácie a rovnováhy
  • Sústredenosť a upokojenie mysle

 

Aké je to cvičenie?

 

Ide o krátku zostavu zo súboru cvičení čchi-kung. Cvičenie, ktoré sa naučíte je len malým doplnkom k celostnému čínskemu cvičeniu čchi-kung Divoká Hus. /ta-jen čchi-kung/ Celý komplexný súbor cvičenia vychádza z taoistickej tradície a jeho počiatky možno vystopovať až do vlády dynastie Ťin. Trvala v období 265 - 420 n.l. Celú tradíciu tohto učenia dodnes v Číne udržuje taoistická severná škola Kchun-lun.

 

Kompletnú zostavu Divokej Husi cvičím už viac ako tri roky takmer denne vonku za každého počasia. Skutočne nepoznám účelnejšie a efektívnejšie cvičenie. Ten, kto to necvičí si to nevie predstaviť...

 

 

Čo sa naučíte Vy?

 

Naučíte sa krátky doplnok k tejto zostave, ktorá je zameraná na posilnenie obličiek a krížov. Podľa čínskej medicíny sa tu jedná o posilnenie dráhy močového mechúra, ktorá má prepojenie s celým telom, posilnenie dráhy obličiek a sleziny.

 

 

Koľko trvá celá zostava?

 

5.minút. Na dosiahnutie minimálneho účinku treba zostavu po sebe opakovať aspoň 3x. To znamená 15.minút Vášho času.

 

 

Ako výuka prebieha?

 

Cvičíme u Vás doma. Na mieste a v stoji.  Budeme potrebovať aspoň 2x2 metra voľného miesta. Dá sa samozrejme cvičiť aj vonku takmer za každého počasia, napríklad na Vašej záhrade. Alebo na mieste v prírode, ktoré si dohodneme.

 

 

Koľko trvá kým si cvičenie osvojím?

 

Rátajte s 2 hodinami, ktoré si môžeme rozdeliť na 2 časti. Prvú hodinu preberieme jednu polovicu a v druhej hodine zostavu dokončíme. Pokiaľ Vám to pôjde dobre, dá sa celá zostava osvojiť aj za hodinu. To je veľmi individuálne.  Uvidíme v praxi.

 

Keď cvičenie dokončíme, budete vedieť ako sa pohybuje ruka a noha, ako sa otáčať a ako robiť jednotlivé úkony. Budete mať a vedieť všetko k tomu, aby ste mohli cvičiť sami. Skutočné učenie a efekt vám cvičenie prinesie iba pravidelným aplikovaním a vaším denným záujmom.

 

 

Čo budete k cvičeniu potrebovať?

 

Váš záujem. To je hlavné. Potrebujete sa chcieť učiť nové veci a mať o cvičenie záujem. Mať záujem na sebe pracovať a rásť. Potom zvládnete úplne všetko.

 

 

Aká je cena?

1 hodina- 25 € + náklady na dopravu

 

 

Možné otázky:

 

  • Mám problémy s krížami. Môžem cvičiť?

Cvičenie je jednoduché, ľahké a zvládne ho každý v každom veku. Pokiaľ ho budete cvičiť pravidelne, kríže sa vám zlepšia.

 

 

  • Nedokážem sa veľmi zohnúť. Bude sa mi dať cvičiť?

Zohnete sa tak ako môžete. Nikto od Vás nebude chcieť veľké výkony. Čchi-kung nie je gymnastika. Každý postupuje sám v závislosti na svojom stave a jeho túžbe sa učiť.

 

  • Čo ak mi nebude niečo jasné?

Od toho som tu, aby som Vás usmernil, opravil a previedol celou zostavou.

 

čchi kung,

 

 

Poznámka:

 

Cvičenie čchi-kung cvičím roky a mám k nemu veľkú úctu. Je to hlboká škála poznania tela, mysle a duše. Je to postoj. Forma aj obsah. Tradičná filozofia východu. Znamená to, že tento oznam tu nedávam z komerčných a zištných dôvodov. Účelom nie je získať čo najviac ľudí na cvičenie. Pokiaľ sa ozve len jeden z vás, ktorý má však skutočnú túžbu sa učiť a vôľu na sebe pracovať, budem za to vďačný. Je to určite lepšie ako pracovať s desiatimi ľudmi, ktorí sú iba zvedaví a na cvičenie za dva dni zabudnú.

 

Čchi-kung je Cesta ku zmene. Nie je to jediná cesta, no ak sa na ňu dáte, zmení Vám život. Rozhodnutie je na Vás.

 

 

Kam ďalej?